Uusi enduroseura Riihimäelle

Riihimäelle on perustettu uusi enduroseura. Seuran perustajajäseninä on kokeneita enduroharrastajia, jotka ovat toimineet lajin parissa pitkään muissa enduroseuroissa. Riihimäen Enduroseuran tarkoitus on ensisijaisesti tarjota harrastajille hyvät mahdollisuudet lajin harrastamiseen tarjoamalla hyvät ja monipuoliset ajoalueet. Myös nuorten lajin harrastajien tarpeisiin ollaan tekemässä omat ajopaikat. Xracingin artikkeli on luettavissa osoitteessa http://www.xracing.fi/enduro/uutiset/riihimaelle-perustettu-uusi-endurokerho-20170826/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s